بررسی تاثیر شیوع ویروس کرونا برصنعت هوانوردی و رضایتمندی شغلی کارکنان

بررسی تأثیر شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی ایران و رضایتمندی شغلی کارکنان

همکار گرامی این پرسشنامه جهت بررسی تأثیرات شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی ایران و رضایتمندی شغلی کارکنان و چشم انداز پیش رو طراحی شده است. خواهشمندیم با صبر و حوصله و دقت به سوالات آن پاسخ دهید. لازم به ذکر است نیازی به ذکر مشخصات فردی نمی باشد و نتایج پژوهش نیز محرمانه باقی خواهد ماند.

لطفا از طریق لینک زیر اقدام بفرمایید.

https://survey.porsline.ir/s/l9g0glK

 • 1243 روز پیش

بیانیه کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات درباره سانحه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین

بدینوسیله کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی با ابراز تسلیت به خانواده های داغدیده ی حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷شرکت هواپیمایی اوکراین ، تاسف عمیق خود را نسبت به اظهار نظرات غیر کارشناسی مسئولین هوانوردی قبل از  بررسی دقیق سانحه اعلام‌ میدارد و بر این باور هست که متولی اصلی صنعت حمل و نقل هوایی کشور میبایست  در ابتدابر اساس قوانین بین المللی و پیروی از دستورالعملها نسبت به بررسی سوانح اقدام کرده و از اظهارات جنجالی که منجر به سواستفاده و بی اعتمادی به متخصصین هوانوردی گردد ،پرهیز کنند.
لذا با توجه به موارد گذشته و سانحه دلخراش اخیر از ریاست محترم ‌جمهوری ،مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی درخواست میگردد نسبت به بازنگری در قوانین جاری  سازمان هواپیمایی کشور نسبت به تشکیل کمیته ی مستقل بررسی سوانح هوایی کشور اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

هیات مدیره کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 1596 روز پیش

دیدار اعضای هیات مدیره کانون با مدیرعامل محترم شرکت هواپیمایی ج.ا هما


بنام خدا
اعضای محترم کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات و همکاران گرامی،
بدینوسیله به اطلاع میرساند بنا بر وظایف ذاتی و قانونی کانون و بر اساس اساسنامه آن امروز جلسه ای با حضور اعضای هیات مدیره کانون شامل آقایان حمید رضا فراهانی،امیرعباس خلفی،سیدعلی حسینی،محمدحسین کشاورزی و اینجانب محمد شالفروش با ریاست محترم هیات مدیره و مدیرعامل شرکت هواپیمایی ج.ا 'هما' جناب کاپیتان زنگنه بهمراه کاپیتان قاسمی قائم مقام،مهندس سیدین معاونت مهندسی و تعمیرات،آقای کلانتری مدیر کل حراست،آقای مهرایی مدیر کل نظارت و بازرسی و جناب آقای اسعدی سامانی برگزار گردید.
در ابتدا با عرض تبریک به مناسبت انتصاب ایشان به معرفی کانون و نحوه تاسیس و سابقه فعالیت کانون در ادوار گذشته اشاره مختصری گردید و ادامه در فضایی خالی از تعارفات رایج  به ارایه دیدگاه و دغدغه های همکاران گرامی مهندسی و تعمیرات پرداخته شد که اهم مسائل به اختصار بدین صورت میباشد:
در ابتدا به مهمترین معضل شرکت هما یعنی صندوق بازنشستگی هما اشاره گردید که تامین مالی و پرداخت حقوق بازنشستگان هما متاسفانه بدلایل گوناگون بار سنگینی بدوش هما گذاشته است و ایشان در مراسم معارفه خود نیز به آن اشاره کرده بودند،در ادامه ایشان به سوء برداشت از واگذاری صندوق بازنشستگی اشاره و عنوان کردند بدنبال آن هستند که صندوق بازنشستگی هما  را بمدت ۱۰ سال بدولت واگذار کرده ونه هیچ صندوق دیگری تا در این مدت شرکت هما بتواند مشکلات خود را برطرف نماید.
دومین مورد وضعیت بغرنج صندوق بیمه درمانی بود که عنوان شد در سالهای اخیر از کسر بودجه برخوردار گردیده و وضعیت سلامتی و درمانی همکاران و خانواده های آنان را به مخاطره انداخته است،ایشان با تایید بر حق بودن این نگرانیها و عدم اطلاع کافی از جزئیات صندوق بیمه درمانی نسبت به بررسی و کسب اطلاعات به مدیران ارشد حاضر در جلسه دستورات لازم را اعلام نمودند و خواستار برطرف شدن مشکلات صندوق بیمه درمانی در اسرع وقت بودند.
در ادامه با تشریح و توصیف مدارک تخصصی مرتبط با مشاغل مهندسی و تعمیرات که با طی دوره های مختلف و با صرف هزینه های گزاف مادی و معنوی و با پشت سر گذاشتن انواع امتحانات از مراجع ذیصلاح اخذ گردیده است ،درخواست مستمر نمودن مبالغ پرداختی حق مدارک تخصصی پیشنهاد گردید، که مدیر عامل محترم هما با تایید بر اهمیت کار و تخصص همکاران مهندسی و تعمیرات و بیان اعتقاد قلبی ایشان به توانایی بالای همکاران ،اعلام فرمودند که این درخواست میبایست تحت بررسی قرار گیرد و در صورت ارائه راهکارهای قانونی  و عدم مغایرت با قوانین در هیات مدیره مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
در ادامه جلسه با بیان مشکلات و اختلافات مابین همکاران بزرگوار قرارداد مستقیم و رسمی در طی سالیان گذشته و برطرف شدن برخی مزایای جزیی در ماههای اخیر به دو مورد بسیار مهم درخواستی همکاران قرارداد مستقیم پرداخته شد که مورد اول در باب نحوه ارتقا و تفاوت های آن با همکاران رسمی گذشت و مورد دوم به عدم پرداخت پاداش سنوات و  مرخصی همکاران از سال ۱۳۹۳ اشاره شد و ذکر این مطلب که با توجه به افزایش تورم و تفاوت فاحش در ارزش ریالی این مبالغ درخواست گردید که بر اساس نرخ روز این مبالغ محاسبه و پرداخت گردد ،که ایشان با ذکر این نکته که قسمت مالی میبایست پاسخگو این اهمال کاری باشد از آقای سیدین در خواست ارایه گزارشی مبسوط مبنی بر این مشکلات داشتند.
در آخرین مورد درخواست بررسی و اخذ مجوزات لازم جهت حضور کارشناسان مرتبط با سختی کار ارائه گردید و با ارائه راهکاری مبنی بر پیگیری این درخواست و دعوت از مراجع ذیصلاح توسط کانون عنوان شد که اجازه حضور وتسهیل در تردد این کارشناسان از ایشان درخواست گردید که قرار شد هماهنگی با مدیرکل محترم حراست انجام گیرد.
در پایان با ارائه درخواستهای کلی که شامل تمامی همکاران مهندسی وتعمیرات میباشد و انواع درخواستهای مغفول مانده در سالیان گذشته  که اکثرا با وعده و خریدن زمان به فراموشی سپرده شده است،اشاره گردید.
جناب زنگنه ،مدیرعامل محترم ،در پایان فرمایشات خود به شرایط حساس و خطیر کنونی کشور و بطبع شرکت هما اشاره فرمودند و با ذکر این مطلب اساسی که 'هما' بعنوان شرکت حامل پرچم  مقدس جمهوری اسلامی ایران یک شرکت بازرگانی است و مبتنی بر هزینه و فایده میباشد همگان را به تلاش مضاعف و تغییر دیدگاه دعوت کردند و با تذکر نسبت به حساسیت عملیات حج و اینکه امسال جابجایی حجاج دغدغه نظام میباشد، اطمینان خاطر دادند که در صورت اتحاد و انسجام میتوان با افزایش درآمدهای شرکت با نگاه ویژه به درخواستهای برحق مهندسی و تعمیرات جامع عمل بپوشانند.

 • 1825 روز پیش

شرایط ویژه عضویت به مناسب ایام دهه فجر

با سلام
احتراما به اطلاع می رساند کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر در نظر دارد افرادواجد شرایط  را که تا تاریخ ۲۲/ ۱۱/ ۹۷ از طریق سایت کانون اقدام به عضویت نمایند از پرداخت حق عضویت معاف دارد.
www.aesma.info
www.aesma.ir
هیئت مدیره کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 1935 روز پیش

اطلاعیه شماره 05

بسمه تعالی
 

 

 سومین جلسه رسمی کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی در تاریخ ۹۵/۰۹/۱۹ ساعت 10:30در محل دفتر کانون برگزار گردید.

 

با توجه به سومین غیبت متوالی آقای رامین مهریزی در جلسات رسمی ،  ایشان از هیات مدیره حذف گردیده و به جای ایشان آقای جواد سیف اله پور به عنوان عضو اصلی جایگزین گردیدند.

 

بعد از ارائه دستور جلسه موارد زیر به اتفاق آرا به تصویب رسید:

1- هیات مدیره پیشنهاد عضویت افتخاری برای آن دسته از بازنشستگانی که در حال حاضر در صنعت هوانوردی فعالیت ندارند را مطرح کردند و الحاق بازنشستگان در قالب کارگروه زیر مجموعه کانون متخصصین را جهت تبادل نظر و استفاده از تجربیات آنان بلامانع تشخیص داده و بازنشستگانی که در حال حاضر در صنعت هوانوردی در هر شرکتی فعالیت دارند در کانون متخصصین میتوانند به عنوان عضو اصلی وارد شده و با پرداخت حق عضویت و ارائه مدارک و تایید هیات مدیره فعالیت نمایند.

 

2- در ارتباط با سایت کانون و حساب کانون ، تصمیم بر برطرف نمودن موانع و مشکلات ناشی از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و درگاه پرداخت گرفته شد و تا آن زمان از شماره حساب اعلام شده بانک سامان جهت دریافت حق عضویت در سایت کانون متخصصین استفاده شود.

 

3- ایجاد کارگروهی جهت تهیه و تولید مطالب و تصاویر مورد نیاز سایت و انجام پشتیبانی در این زمینه تا سایت کانون در موعد مقرر که در آینده نزدیک قابل استفاده و ارائه باشد.

4- هیات مدیره تصمیم گرفت نسبت به ایجاد ارتباط با کارشناسان صنعت هوانوردی در جهت برقراری کارگروه های آموزشی اقدام نماید و در جهت بر طرف نمودن موانع و نسبت به ایجاد شرایط مورد نیاز برای انجام طرحهای کارشناسی و تخصصی اقدام نماید.

 

 

 

روابط عمومی

کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 2654 روز پیش

اطلاعیه شماره 04

بسمه تعالی

 

 

به اطلاع می رساند که امروز صبح مورخ 4/8/1395 هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران در برج میلاد ، طی مراسمی به شرح ذیل افتتاح گردید:

1- پخش کلیپ مربوط به سخنان رهبر معظم انقلاب در حمایت از این صنعت .

2- قرائت متن سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در حمایت از این صنعت.

3- سخنرانی دکتر سالاری رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران که حاکی از گله مندی ایشان به خاطر نوع نگرش و عدم اعتماد نسبت به بخش خصوصی جهت ورود به عرصه صنعت هوایی بود.

4- سخنرانی دکتر مظاهری نایب رئیس – استاد دانشگاه هوا و فضا درباره شرکت سوئدی و بحثR & I) Research & Innovation  در راستای حمایت همه جانبه از شرکتها و موسساتی که جنبه نوآورانه و مبتکرانه و طرحی که مشکل را حل کند.

- در همه جا برای تحقیق و توسعه به صورت بلا عوض کمک می کنند اما در ایران بعد از کلی پیگیری به صورت وام کمک می نمایند .

- دیگر اینکه ظرف مدت کوتاهی به طرح ها و پروژه ها جواب می دهند ولی در کشور ما این خیلی زمانبر است.

5- سخنرانی آقای مهندس ولی الهی نماینده اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران که اهم سخنان ایشان حول محورهای زیر بود:

- در ایران به جای بها دادن به مهارت به مدرک بها داده ایم.

- دور زدن تحریم ها به چه قیمتی انجام گرفته است؟ 30 تا 40 درصد گرانتر وتکنولوژی پایین تر.

- باید با شرکتهای خارجی که می آیند جوینت شویم که از دانش و مهارت و بازار آنها استفاده کنیم.

- تا کنون منابع مادی ما صرف تولید نشده است.

- زندگی یک کارمند با حقوق یک یا دومیلیون تومانی نمی گذرد.

- متخصص داریم ولی بها نمی دهیم ، مدیریت منابع انسانی ما صفر است.

- بررسی خدمات و صادرات نیروی کار در اتاق بازرگانی.

- آرزوی موفقیت برای صنعت هوایی زمین خورده این مملکت.

6- سخنرانی نماینده شرکت سا ایران که شامل موارد زیر بود:

- سد عدم اعتماد به شرکتهای خصوصی باید شکسته شود.

- شرکتهای سرمایه گذار باید ایجاد گردد.

- گرفتن مدارک بین المللی برای شرکتهای تولیدی.

 

 

 

روابط عمومی

کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 2654 روز پیش

اطلاعیه شماره 03

بسمه تعالی

 

 

سومین جلسه رسمی کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی مورخ16/07/1395 برگزار و موارد مطروحه به شرح ذیل گزارش میگردد.
 1. پرداخت مبلغی به عنوان تنخواه در اختیار آقای سیدعلیرضا حسینی به عنوان خزانه دار کانون تا صدور دسته چک از طرف بانک تصویب گردید.
 2. نحوه حضور اعضای اصلی هیئت مدیره در جلسات رسمی کانون .
 3. صحبت درباره  فعالیت روابط عمومی در کانال تلگرام و سایت کانون.
 4. پیگیری پرداخت حق مدارک کاردانی و کارشناسی
 5. حضور در نمایشگاه هوانوردی آبانماه1395 در فرودگاه امام به اتفاق آرا به تصویب رسید , نسبت به نحوه حضور در نمایشگاه  و ملزومات شرکت در آن ، آقای شالفروش به عنوان مسئول هماهنگ کننده انتخاب گردیدند.
 6.  مصوب گردید آقایان حمید فراهانی، کیانوش سلطانی و پدرام بواسحاق در جهت انتخاب طراح سایت و  ساختار راه اندازی سایت از طرف هیئت مدیره در اسرع وقت تصمیم گیری نمایند.

 

 

 

 

روابط عمومی

کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 2654 روز پیش

اطلاعیه شماره 02

بسمه تعالی

 

 

در تاریخ ۹۵/۰۳/۰۵ جلسه دوم کانون متخصصین  در راستای پیگیری مجدانه جهت بر طرف نمودن مشکلات و موانع دریافت پروانه کانون  در محل دفتر پیشنهادی کانون متخصصین تشکیل گردید.

در همین راستا جهت استفاده از دفتر مذکور برای کانون متخصصین تصمیم گیری شد تا به وزارت کشور نیز اعلام گردد.

در ادامه در ارتباط با روش های عضو گیری کانون متخصصین و طراحی سایت کانون صحبت گردید که در صورت تصویب متعاقبا اعلام میگردد.

 

 

 

روابط عمومی

کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 2654 روز پیش

اطلاعیه شماره 01

بسمه تعالی

 

 

اولین جلسه رسمی هیات مدیره جدید در مورخ یازدهم اردیبهشت ماه 95 با حضور اکثریت اعضای محترم هیات مدیره و آقای محسن خیرابادی ( بازرس) و همچنین آقای جواد سیف اله پور ( عضو علی البدل هیات مدیره )تشکیل و پستهای کانون به ترتیب زیر انتخاب گردیدند:

 

اقای حمیدرضا فراهانی:رییس هیات مدیره

 

اقای پدرام بواسحاق : نایب رییس هیات مدیره

 

 اقای سید علیرضا حسینی : خزانه دار

 

اقای محمد محمد رضای شالفروش : دبیر

 

اقای سید امیر عباس خلفی : تدارکات

 

آقای کیانوش سلطانی : روابط عمومی وسخنگو

 

 

 

 

روابط عمومی

کانون متخصصین مهندسی و تعمیرات هواپیمایی

 • 2654 روز پیش